مونسخه گیاهی

۴ نسخه گیاهی برای تقویت مو

گیاهان دارویی برای تقویت مو

نسخه گیاهی برای تقویت مو

مو دارای ریشه یا به قولی دارای پیاز است که هرچه از داخل یا خارج بدن بهتر و بیشتر تقویت شود کمتر دچار آسیب شده و انسان همیشه سلامت موی خود را حفظ خواهد کرد.

لذا بهتر است برای حفظ سلامت مو و تقویت آن از دستورات زیر پیروی کنید.

نسخه ۱ :

هر ۲ تا ۳ ماه ، یک شب ۲۰ گرم مورد نرم و ۲۰ گرم آرد نخود خام و ۲۰ گرم وسمه نرم و ۵ گرم قهوه ی نرم را مخلوط کرده و به آن ۳ یا ۴ عدد زرده تخم مرغ و کمی آب اضافه کنید تا به صورت خمیری مانند در آید و شب ، هنگام خوابیدن آن ها را بر پوست سر بمالید و آن را بپیچید و صبح در حمام سر را بشویید.

نسخه ۲  :

۲۰۰ گرم نخود خام و ۱۰۰ گرم مورد و ۱۰۰ گرم گل ریواس و ۵۰ گرم گل بنفشه و ۵۰ گرم پر سیاوشان و ۵۰ گرم قهوه و ۵۰ گرم حنا و ۵۰ گرم شنبلیله خشک ، همه را مخلوط کرده و نرم بسایید و جداگانه مغز بادام خام و مغز پسته خام و مغز فندق خام و مغز گردو از هر کدام ۵۰ گرم ، با هم مخلوط کرده و نرم بسایید

سپس همه مواد را با ۵۰۰ گرم سدر مخلوط کنید و هر ۳ شب در میان یعنی در هر هفته ۲ شب مقدار مورد نیاز از آن مخلوط را با تخم مرغ (شامل زرده و سفیده ) مخلوط کنید تا به صورت خمیری در آید .

این مخلوط را شب هنگام خواب بر پوست سر ضماد کرده و سر را بپیچید و بخوالید و صبح در حمام بشویید.

نسخه ۳  :

گل ریواس و مغز حب المحلب و مورد و سیاه دانه و قهوه و نخود خام و مغز گردو از هر کدام ۵۰ گرم مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید.

سپس مغز پسته خام ، مغز فندق خام و مغز بادام خام و مغز گردو از هر کدام ۵۰ گرم مخلوط کرده و نرم بسایید.

همه مواد ساییده شده را مخلوط کرده و به ۱۲ قسمت مساوی تقسیم کنید و در هفته یک شب یک قسمت از ان را با تخم مرغ (شامل سفیده و زرده) مخلوط و بر پوست سر بمالید و سر را بپیچید و بخوابید و صبح در حمام با آب گرم بشویید.

در صورتی که پوست سر چرب نباشد میتوانید شب ها روغن محافظ مو یا روغن آمله یا روغن مورد یا آب شاهی تازه یا آب جوشانده پرسیاوشان را بر سر بمالید وصبح حمام کنید.

نسخه ۴ :

برای تقویت و رشد مو : کلم ، ترب سیاه ، تربچه ی قرمز ، نعنا ، شاهی ، شنبلیله پخته ، پیاز ، انجیر ، هویج ، بولاغ اوتی ، چلتوک برنج ، سبوس برنج ، سبوس گندم ، سبوس جو ، سوپ سبوس برنج با ماست شیرین و تازه ، سوپ با سبوس گندم ، سوپ با سبوس جو ، آب دم کرده چلتوک برنج ، آب دم کرده آویشن شیرازی ، همچنین ویتامین آ و ویتامین گروه ب نیز مفید میباشند.

 

 

 

 

 

مدیر سایت

مجله گیاهان دارویی ایران طب ، حاصل بیش از ۲۰ سال تجربه و فعالیت در زمینه گیاهان دارویی میباشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا