مونسخه گیاهی

۶ نسخه برای رفع ریزش مو بر اثر صدمات خارجی

نسخه گیاهی رفع ریزش مو

نسخه گیاهی رفع ریزش مو

در این قسمت ، ۶ نسخه گیاهی برای رفع ریزش مو بر اثر صدمات حارجی وجود دارد که میتوانید هر یک را انتخاب و استفاده کنید.

نسخه اول

گل اروانه ، گل زوفا و حنا از هر کدام ۱۰ گرم – گل ریواس ، گل بابونه ، شنبلیله خشک و پر سیاوشان از هر کدام ۲۰ گرم – آرد نخود و مورد از هر کدام ۱۰۰ گرم .

همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید . و همچنین مغز گردو ، مغز بادام خام ، مغز پسته خام و مغز فندق خام از هر کدام ۱۰۰ گرم مخلوط کنید و بسیار نرم بکوبید.

سپس همه را مخلوط کرده و در هر هفته دو شب هنگام خوابیدن یک استکان ار دارو را با ۲ عدد سفیده تخم مرغ و در صورت نیاز کمی آب ۷ خمیر کنید و بر پوست بمالید و سر را بپیچید و بخوابید و صبح در حمام بشویید.

نسخه دوم 

پر سیاوشان ، قهوه ، حنا ، گل ریواس ، شنبلیله خشک از هر کدام ۲۵ گرم

مورد، نخود خام و سیاه دانه . همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید.

مغز پسته خام ، مغز فندق خام ، مغز بادام خام و مغز گردو از هر کدام ۵۰ گرم مخلوط کرده و نرم بکوبید سپس با داروهای دیگر مخلوط کرده و در هر هفته دوشب هنگام خواب یک استکان از دارو را با ۲ عدد تخم مرغ کامل شامل زرده و سفیده مخلوط کنید و بر پوست سر بمالید و سر را پیچیده و بخوابید و صبح در حمام بشویید.

نسخه سوم

اقاقیا ۱۰ گرم ، مستکی رومی ۲۰ گرم ، تخم کرفس و گل شقایق از هر کدام ۳۰ گرم ، مورد ۵۰ گرم ، همه را مخلوط کنید و بجوشانید سپس آب آن را صاف کرده و به اندازه نصف آب ، روغن کنجد به آن اضافه کنید و روی آتش ملایم بجوشانید تا آب آن تمام شود و روغن بماند و هر روز یا هر شب آن را بر پوست سر بمالید.

نسخه چهارم

پوست هلیله زرد و مازو از هر کدام ۱۰ گرم ، تخم مورد ۲۰ گرم ، آمله مقشر ۳۰ گرم ،همه را مخلوط و نیم کوب کنید ، سپس در ۴ لیوان آب بجوشانید تا حدود ۲ لیوان آب بماند.

بعد آن را صاف کرده و با یک لیوان روغن کنجد آنقدر روی آتش ملایم بجوشانید تا آب تمام شود و روغن بماند و آن روغن را همیشه بر سر بمالید.

نسخه پنجم

مازو ، مرصاف ، مستکی رومی و کندر از هر کدام یک قسمت و قردمانا ۲ قسمت و لادن ۳ قسمت ، داروها را بسیار نرم بسایید بعد در روغن گل مخلوط کرده و همیشه بر سر بمالید.

نسخه ششم

اقاقیا ، مستکی رومی ، هسته خرمای سوخته و خاکستر ریشه درخت کاج از هر کدام ۱۰ گرم ، آمله مقشر ، برگ مورد ، برگ شقایق ، برگ درخت سرو ، پر سیاوشان ، سنبل الطیب ، سعد کوفی ، تخم کرفس ، تخم چغندر و پوست سبز گردوی تازه از هر کدام ۲۰ گرم

همه را مخلوط و نرم بکوبید بعد با روغن کنجد مخلوط کنید و همیشه بر سر بمالید

 

مدیر سایت

مجله گیاهان دارویی ایران طب ، حاصل بیش از ۲۰ سال تجربه و فعالیت در زمینه گیاهان دارویی میباشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا