مجله طبی

بهترین قرص برای ساییدگی زانو؛ بایدها و نبایدهای مصرف قرص ها

بهترین قرص برای ساییدگی زانو

بهترین قرص برای ساییدگی زانو چگونه درد زانوی ما را کاهش می دهد؟ آیا قرص ها خاصیت درمانی دارند. در واقع بهترین قرص برای  ساییدگی زانو یا بهترین پماد درد زانو به شما کمک می کند که درد را کنترل کنید. به این ترتیب اگز به دنبال درمان هستیدباید مسیر دیگری را دنبال نمایید. در واقع ساییدگی زانو مشکلی است که  طی سالیان بسیار پدید آمده و اکنون با مصرف قرص برطرف نخواهد شد. اما داروهای گوناگونی هستند که در قالب قرص یا پماد درد زانوی شما را تا حد بسیاری کنترل خواهد کرد.  البته قرص هایی با عنوان قرص غضروف ساز در دسترس شماست تا به روند درمان زانویتان کمک کند. اگر در پی حل مشکل  درد موقت زانویتان هستید  این مقاله  از مجله پزشکی ایران طب مگ درباره بهترین قرص برای ساییدگی زانو اطلاعاتی در اختیارتان می گذاریم.

از علت اصلی زانو درد مطمئن شوید

با آغاز درد زانو، ضرورترین عمل پیش از درمان باید شناخت ریشه درد باشد. زیرا ممکن است تشخیص خودسرانه به درمان اشتباه بیانجامد و عارضه زانو از آنچه هست دردناک تر شود. پس به علائم درد زانو توجه داشته باشید. اگر زانویتان درد می کند، صدا می دهد، خالی می شود، عضلات دور زانویتان ضعیف شده است و ورم دارد، این ها نشانه ای برای ساییدگی زانو خواهند بود. با این علائم بهتر است به پزشک مراجعه کنید و روند درمانی را آغاز نمایید.

بهترین دارو برای ساییدگی مفصل زانو را بشناسید

بهترین دارو برای ساییدگی مفصل زانو را بشناسید

با آغاز زانو درد بی درنگ به سراغ گزینه ای خواهید رفت که خیلی زود درد را آرام کند امروزه قرص های مسکن در انواع مختلف، در دسترس ترین گزینه هایی هستند که خیلی زود درد را آرام می کنن. اما نباید از آن ها انتظار درمان داشت. داروهایی نیز به این منظور وجود دارد که در اشکال موضعی ( کرم، پماد، اسپری)، خوراکی، تزریقی و شیاف دردسترس است و شما می توانید آن ها را انتخاب و تهیه نمایید. این داروها عموما باعت کاهش درد و التهاب و بهبود حرکت زانو می شوند.

بیشتر بخوانید: درمان قطعی کمر درد با خرید کمربند پلاتینر آلمانی

بهترین قرص برای ساییدگی زانو را چگونه انتخاب کنیم؟

گونه های متفاوتی از قرص برای ساییدگی زانو تولید شده‌است. بعضی از این داروها با نسخه و برخی دیگر بدون نسخه تهیه می‌شوند. اولین چیزی که باید قبل‌ از مصرف قرص‌های ساییدگی زانو بدانید این است که داروی مناسب برای شما باید با توجه به علت درد و شدت آن انتخاب شود.

افزایش سن، اضافه وزن و فعالیت‌های سنگین از عوامل بروز زانو درد به شمار می‌آیند. همچنین ژنتیک و آسیب‌دیدگی مفصلی نیز باعث پیشرفت ساییدگی مفاصل خواهند شد. پس درمان به موقع ساییدگی زانو به دلیل درد و سایر عوارضی که این بیماری برای فرد مبتلا ایجاد می‌کند، بسیار حائز اهمیت است.قرص هایی که معمولا برای تسکین درد ساییدگی زانو تجویز می‌شود شامل این موارد است:

 • ایبوپروفن داروی ضدالتهاب غیراستروئیدی
 • ناپروکسن، مسکن و ضد التهاب
 • قرص فست ران؛ داروی ضد التهاب و غضروف ساز برای ساییدگی زانو
 • مفنامیک اسید
 • ایندومتاسین؛ مسکن دردهای مفصلی و ضرب ‌دیدگی استخوان
 • کپسول پیاسیدین؛ بهترین قرص غضروف ساز برای افزایش قابلیت حرکت در مفصل آسیب‌دیده
 • کپسول پیروکسیکام؛ جزو بهترین قرص برای درمان ساییدگی زانو قرار دارد

البته قرص های دیگری نیز وجود دارد که شاید در مراحل پیشرفته تر باید از آن‌ها بهره برد.

قرص ویتامین برای زانو درد

بهترین قرص ویتامین برای ساییدگی درد؛ قرص ویتامین برای زانو درد

بارها و بارها درباره آثار مخرب کمبود ویتامین بر زانو شنیده‌ایم. ویتامین ها باعث فعال ماند غضروف ها و استخوان می شوند. ویتامین D، ویتامین C و  ویتامین A از ویتامین های ضروری برای زانو است. هم اکنون مکمل هایی در بازار موجود است که تمام این  ویتامین ها را در خود دارد. بعضی از مکمل‌ها دربردارنده ترکیبات سودمند مانند گلوکزامین و کندرویتین هستند، اما دلایل چندانی نیست که نشان دهد مصرف مکمل‌های حاوی این ترکیب ها بهتر از مکملی است که یک ترکیب در ساخت آن به کار رفته است. مهمترین این ویتامین ها را شاید بتوان ویتامین دی دانست. این ویتامین سطح جذب کلسیم را نیز افزایش خواهد داد و در رشد استخوان ها تاثیر دارد. قرص ویتامین دی همچنین در کارکرد درست عضلات بسیار ضروری است.

بیشتر بخوانید: درمان قطعی زانو درد با خرید زانوبند زاپیامکس آلمانی

بهترین قرص برای ساییدگی زانو و زمان اثر گذاری

زمان لازم برای اثر گذاری داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب به نوع داروی تجویزی و نوع اختلالی که قرار است درمان شود بستگی دارد. برخی از داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب چه مدت چند ساعت شروع به اثر گذاری می‌کنند. حال آنکه برخی دیگر حدود یک تا دو هفته طول می‌کشد تا اثر خود را بگذارند. به طور کلی پزشک برای درمان آسیب دیدگی‌های ناگهانی زانو به تجویز آن دسته از داروهایی می‌‌پردازد که به سرعت اثر خود را می‌‌گذارند. اما باید هر ۴ تا ۶ ساعت یک بار مصرف شوند؛ زیرا زمان اثر گذاری آنها کوتاه است. برای درمان آرتروز زانو که به درمان طولانی نیاز دارند پزشک معمولاً به تجویز داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب می‌‌پردازد که باید روزی یک یا دو بار مصرف شوند. به طور کلی مدت بیشتری طول می‌‌کشد تا این داروها اثر درمانی خود را نشان دهند. مصرف این داروها ممکن است با عوارضی همراه باشد. در این زمینه باید مراقب مشکلات گوارشی و کلیوی، مشکلات سر و گردن و آلرژی‌ها باشید.

قرص غضروف ساز زانو؛ بهترین دارو برای ساییدگی

این قرص ها چنان که نامیده می شوند می خواهند غضروف ضعیف شده و مشکل دار را ترمیم نمایند یا از پیشرفت بیماری جلوگیری کنند. این قرص ها دارای کلاژن ( پروتئین مهم در بافت ها)، گلوکزآمین( قند آمینه مهم در مفاصل)  و کندرویتین( زنجیره قندی مسئول انعطاف غضروف) هستند.

قرص غضروف ساز گلوکزامین لفزایش سرعت بازیابی سلول ها و بازسازی غضروف
قرص کندرویتین پیشگیری و التیام آسیب های زانو
قرص کلاژن پیشگیری از ابتلا یا پیشرفت آرتروز

آیا ساییدگی زانو را می شود درمان کرد؟

پزشکان می گویند چون غضروف با دیگر بخش ها ارتباط خونی ندارد قابل ترمیم نیست. اما تحقیقات جدید نشان داده است که با مصرف قرص های غضروف ساز که معمولا در روزهای نخستین آرتروز تجویز می شود می توان به بازسازی غضروف امید داشت. قرص های غضروف ساز خارجی معمولا گران تر هستند . البته تاثیر مثبت قرص های ایرانی مانند قرص غضروف ساز پیاسودکس را نیز نمی توان نادیده گرفت. برخی قرص های خارجی غضروف ساز این­ها هستند:

 • قرص آلفلکسیل آلفا ویتامینز
 • کپسول تریپل فلکس دابل استرنگث نیچرمید
 • مووفری ادونسد
 • قرص بون کمپلکس نچرال ورلد

 زانوبند زاپیا مکس؛ بدون مصرف قرص زانویتان را درمان کنید

پیشرفت تکنولوژی امروزه ما را از مصرف قرص هایی که گاهی عوارض بسیاری دارند بی نیاز ساخته است. زانوبند زاپیامکس یکی از این دست آوردهای علمی جهان است که با دارا بودن فناوری UIC میتواند همراه با تسکین در به درمان زانو نیز بپردازد. مکانیسم این زانوبند با فرسال سیگنال به محل درد و بلاک عصبی درد را قطع می کند و هم زمان با تسهیل در گردش خون، رسیدن مواد مغذی لازم برای درمان زانو را ممکن خواهد ساخت. تاثیر بر سلول ها و واداشتان آن ها به اصلاح درون زانو نیز از کاربردهای دیگر این فنتاوری نوین است.

بهتر ین دارو برای زانو؛  فناوری نوین در خدمت درمان زانو درد

درمان های متفاوتی برای درد زانو وجود دارد که  در این مقاله از سایت به طب آنلاین  به برخی داروهای خوراکی و موضعی اشاره کردیم. سپس به معرفی تازه ترین دست آورد فناوری  در تسکین و درمان دردهای زانو پرداختیم.  زانوبند زاپیامکس یکی از جدیدترین زانوبندهای طبی و درمانی عصر جدید است که بر انواع مشکلات زانو اثر می‌گذارد و باعث تسکین درد بیمار خواهد شد. این زانوبند به سه تکنولوژی روز دنیا مجهز است، اما عملکردی ساده و بدون خطر دارد.

پرسش هایی در زمینه بهترین قرص برای ساییدگی زانو

برای ساییدگی زانو چه بخوریم؟

برای داشتن رژیم غذایی مناسب برای بدن و ساییدگی زانو پیشنهاد می‌کنیم که مواد غذایی زیر را مصرف کنید.

 • چای سبز
 • زنجبیل
 • زردچوبه
 • میوه‌های تازه
 • سبزیجات مانند کاهو، بروکلی، کلم پیچ و اسفناج

مصرف این مواد غذایی برای بدن و سلامتی مفید هستند. از بهترین میوه برای زانو درد می‌توانیم به توت فرنگی، گردو و انگور اشاره کنیم.

ویتامین های مناسب برای زانو؟

 • ویتامین D برای استحکام و محافظت از استخوان‌ها و مفاصل
 • B12 برای محافظت از اعصاب و مفاصل و همچنین تقویت و بازسازی استخوان‌ها
 • C مناسب برای کاهش التهاب زانو به دلیل خواص ضد التهابی
 • کلسیم برای حفظ سلامت و استحکام استخوان‌ها

بهترین درمان خانگی سایییدگی زانو چیست؟ باید گفت زانوبند زاپیامکس با فناوری  یو آی سی بهترین راه آسان درمان است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *